O nas

 

Cześć! Witamy Cię na naszej stronie! Mam na imię Krzysiek i jestem certyfikowanym serwisantem komputerowym. Na co dzień zajmuję się naprawą i składaniem komputerów, ale robię to bardziej hobbistycznie niźli zawodowo. Od najmłodszych lat miałem ciągotki do majsterkowania przy pececie i tak już zostało. Moje zainteresowania skupiają się na wielu rzeczach związanych z komputerami wliczając w to także elektroniczną rozrywkę.


Swoją przygodę z grami rozpocząłem od pegasusa w 1998 roku. Nie pamiętam, z jakiej okazji ową konsolę otrzymałem, ale pamiętam, z jakimi wypiekami na twarzy grałem w Super Mario. Takich chwil się nie zapomina. Gdy była okazja, przychodziłem do kolegi mojego brata i przesiadywaliśmy u niego długie godziny, zagrywając się w nieco poważniejsze tytuły, takie jak Double Dragon czy Contra. Kilka lat później otrzymałem od spóźnionego gwiazdora swój pierwszy pecet...


Erę komputerów rozpocząłem stosunkowo szybko, bo w 2000 roku. Niestety sprzęt był przechodzony i na uruchomienie lepszych gier musiałem sobie poczekać kolejne cztery lata. Przez ten czas zadowalałem się wersją demonstracyjną Age of Empires czy małym samurajem. Ten drugi tytuł jest praktycznie niemożliwy do odnalezienia w sieci — sprawdzałem. Pecet posiadał procesor Intela 166MHz, 32MB RAM, 1GB przestrzeni dyskowej oraz nieznany mi układ graficzny 16mb, niewspierający akceleracji 3D. Po czterech latach przyszedł czas na Intel Pentium 4 1.3GHz z kartą graficzną Geforce 2 i pamięcią ram 256MB. Niezwykle się cieszyłem z nowego nabytku, ponieważ w końcu miałem okazje porządnie zanurzyć się w pozycje ogrywane wcześniej jedynie w kafejkach internetowych.

GeekHouse.pl rozpoczęło swoją działalność 25 stycznia 2024 roku!


Czym jest Geek House?

Pamiętacie czasy, w których odwiedzało się lokalną kafejkę internetową zaraz po zajęciach lekcyjnych? Jedyne co mogliśmy wówczas wyciągnąć z kieszeni to gumę kulkę, pozostawiając nam do wyboru jedynie oglądanie poczynań kolegi, któremu poszczęściło się mieć wymagane 2 złocisze na godzinną sesję. Ponieważ internet wtedy dopiero raczkował, gry nie były aż tak powszechne, jak są teraz.

Kafejka internetowa

Na początku lat dwutysięcznych gracze cieszyli się z możliwości ogrania czegokolwiek. Mało kto był wybredny, a ponieważ internet nie gościł w każdym domu, integracja społeczności graczy była na innym poziomie niż jest teraz. Geek House został stworzony przede wszystkim dla osób, które lubią sentymentalne podróże. Znajdziecie tu wspomnienia graczy, recenzje gier (tych starszych, jak i nowszych), poradniki, a także testy modyfikacji fanowskich. Nasza strona jest stworzona przez graczy dla graczy, dlatego dajemy wam możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami. Jeśli macie nam coś ciekawego do przekazania lub dysponujecie chęcią podzielenia się czymś z nami (tj. własną twórczością), piszcie śmiało na poniższy adres email:

redakcja@geekhouse.pl

Mamy nadzieje, że każdy z was znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chcecie poznać nas bliżej i osoby o podobnych zainteresowaniach, zachęcam do odwiedzenia naszego kanału discord

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania. 
Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.
Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak postępujemy z Twoimi danymi, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.